İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi.
TÜİK'in tüketici fiyatlarındaki yıllık artışı yüzde 57,68, ENAG’ın ise yüzde 121,62 olarak açıkladığını anımsatan Yokuş, şöyle devam etti: “Siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artıyor. Memura, emekliye verilen ücret artışları TÜİK’in gerçekçi olmayan enflasyon rakamlarının dahi altında kaldı. Tarım ülkesi olan ülkemizde meyve ve sebze fiyatları rekor düzeylere ulaştı. Hayvancılık bitirildi. Vatandaşımız et, süt ve süt ürünlerini alamıyor. Erzurum’da kar altında, sıfırın altında soğuk havada Et ve Süt Kurumu (ESK) mağazası önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Yanlış ekonomi politikalarının bedelini enflasyon altında ezilen vatandaşımız ödüyor.”

CHP'li Yalım dan emekli ikramiyesi hakkında konuştu CHP'li Yalım dan emekli ikramiyesi hakkında konuştuYOKSULLUK SARMALINDAN KURTARACAĞIZ


Herkesin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdüğü ve sosyal refah standartlarına ulaştığı Türkiye’nin temel hedefleri olduğunu ifade eden İYİ Partili Yokuş, “Vatandaşımızı yoksulluk sarmalından kurtaracak ekonomi politikalarını hayata geçireceğiz.
Maliye politikalarımız enflasyonun kalıcı olarak düşük tek haneli seviyelere indirilmesine destek olacaktır. Enflasyonun kalıcı olarak düşmesi ve fiyat istikrarının sağlanması için dış açığın kapatılması, kamu harcamalarının enflasyonist olmayan bir yapıda olması ve en önemlisi toplam üretimin ve verimliliğin artması gerektiğine inanmaktayız. Bu hedefe ulaşmak için yüksek verimlilik içeren özel ve kamu yatırımları ile desteklenen, dengeli ve sürdürülebilir bir kalkınma modeli ortaya koyacağız.” ifadelerini kullandı.