Orhangazi Belediyesi yarıyıl tatili dolayısıyla, küçük öğrencilere ücretsiz animasyon sinema gösterimi düzenledi. Sinema gösterimi Orhangazi Belediyesi Kültür ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Aya Sihirli Yolculuk adlı 6-12 yaş arası çocuklar için uygun olan sinema filmini 1000’den fazla minik öğrenci izledi.

Orhangazi Belediyesi Çocukları da unutmadan çalışmalarını sürdürüyor. Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bu çerçevede küçük yaştaki öğrenciler için ücretsiz sinema gösterimi düzenledi. Orhangazi Kültür ve Gençlik Merkezi’nde gösterime çıkartılan, Aya Sihirli Yolculuk, adlı animasyon sinema filmi minik öğrenciler tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın 6-12 yaş arası öğrenciler için, yarıyıl karne tatili vesilesiyle özel olarak organize ettirdiği Animasyon sinema film gösterisi, 3 seansta 1000’den fazla öğrenci tarafından izlendi. Orhangazi Belediyesi ilerleyen günlerde de benzeri kültürel çalışmalarını sürdürecek.

Önder Keskin: ''Partimin emrindeyim'' Önder Keskin: ''Partimin emrindeyim''

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çocuklarımızı Orhangazi’mizde sinemayla buluşturduk. Bundan sonra da buluşturmaya devam edeceğiz, diyerek sözlerine “ sinema bizim çocukluğumuzun en popüler etkinliklerinden birisiydi. Bir ara popülaritesini biraz kaybetmiş olsa da yine oldukça çok rağbet edilen bir sosyal etkinlik durumunda. Elbetteki bizim çocukluğumuzda sinema filmi olarak çocuk filmi çok fazla yoktu. En çok sevdiğimiz filmler, ilginçtir halen de çok sevilen Kemal Sunal ve Şener Şen filmleriydi. Teknolojinin ilerlemesiyle özellikle çocuklar için animasyon sinema filmleri sevilen etkinlikler halini aldı. Bizlerde sevgili çocuklarımıza, hazır ara tatile de girmişlerken bir sinema filmi organizasyonu gerçekleştirdik.” Şeklinde devam etti. Başkan Aydın açıklamasına “ Çocuklarımız, Aya Sihirli Yolculuk, adlı animasyon sinema filmini çok sevdiler. İnşallah bundan sonra da kültürel etkinliklerimiz çerçevesinde farklı organizasyonlar da gerçekleştireceğiz.“ Cümleleriyle son verdi.