Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Muğla Milletvekili A.Adayı Mehmet Demir, seçim tarihinin resmen ilan edilmesinin ardından yaptığı açıklamada; 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin tarihi öneme sahip olduğunu vurguladı. Demir, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sana söz yine baharlar gelecek” sözlerinin yer aldığı video paylaşımı ile seçim kampanyasını başlattığını anımsattı. İktidarın depremler ve sellerde verdiği sınavla liyakatsizliği ortaya koyduğunu kaydeden Demir, işsizliğe, yoksulluğa, hayat pahalılığına dikkat çekti.

TÜRKİYE’YE YENİ BİR ANLAYIŞ GELECEK


14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin önemine işaret eden Demir, “Kriz her geçen gün derinleşiyor. Vatandaşımız yoksul. Gençlerimiz işsiz. Kadınlarımıza yönelik şiddet her gün artıyor. Emeklimiz geçinemiyor. Esnafımız siftahsız günü kapatıyor. Bu seçim, kadınlarımızın,  gençlerimizin, emeklilerimizin, işçilerimizin, esnafımızın seçimi olacak. Umutları, gelecekleri çalınan gençlerimiz, mücadele ile elde ettikleri hakları gasp edilmek istenen, yaşam hakkı yok sayılan kadınlarımız sandıkta hesap soracak. Sefalete mahkum edilen emeklimiz, işçimiz, esnafımız sandıkta alın terinin hesabını soracak. Enkaz altında bırakılan depremzede vatandaşımız seçimini yapacak. Seçim rüşvetleri iktidarı kurtarmaya yetmeyecek. Türkiye’ye yeni bir anlayış gelecek. Tüm yurttaşlarımızın yüzü gülecek. Çağdaş Türkiye için biz hazırız. Başlıyoruz!” dedi.

YİNE BAHARLAR GELECEK

Bahçeli'den Lozan vurgulu yerel seçim startı Bahçeli'den Lozan vurgulu yerel seçim startı


Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacağını vurgulayan Demir, Kılıçdaroğlu’nun “Sana söz” sloganını anımsatarak,  “Ekonomide hızlı ve istikrarlı büyümeyi sağlayacak yatırım ve teknolojik yapılanma ortamı yaratacağız. Ulusal kaynakları verimli ve etkin kullanacağız. Her yurttaşımız ülkemizin zenginliklerinden eşit faydalanacak.  Yoksulluk, yolsuzluk bitecek. Yine baharlar gelecek. Tüm yurttaşlarımız 15 Mayıs sabahı bambaşka bir Türkiye'ye uyanacağız.” ifadelerini kullandı