“Vallahi O Yardır” adlı albümünde Hüsamettin Subaşı, seslendirdiği eserleri potpuri lerle zenginleştirerek sevenlerini türkü şölenine davet ediyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğu yöresi türkülerini kendine has yorumuyla seslendiren sanatçının, ‘Can Hatice’ türküsü 40 yıl önce olduğu gibi günümüzde de çok sevilmekte ve farklı sanatçılar tarafından yorumlanmaya devam etmektedir.

Türk Halk Müziği’nde geniş bir repertuara sahip olan Hüsamettin Subaşı yeni albümü hakkında; ‘Geleneksel olan ile teknolojinin birleşiminden ortaya çıkan bu albüm; geçmişten geleceğe, benden sizlere bir anı olsun…’ diyerek tüm türkü dostlarına albümünü takdim ediyor.

Ömür Gedik'in gizemli yüzüğü merak konusu oldu Ömür Gedik'in gizemli yüzüğü merak konusu oldu

20 Ocak’ta tüm dijital platformlarda yerini alacak albümde 17 farklı eser bulunuyor. Sevenleri, yeni albümünde Hüsamettin Subaşı’nın sesinden sırasıyla: Sinemde Bir Tutuşmuş, Ahçiği Yolladım Urum Eline, Beyaz Gül Kırmızı Gül, Zeytin Yaprağı Yeşil, Evlerinin Önü Yonca, Havar Havar, Can Hatice, Vallahi O Yardır, Ne Karaymış Şu Alnımın Yazısı, Ben Bir Yakup İdim Kendi Halımda, Halay Potpori, Eğin Dedikleri De Bir Küçük Şehir, Hangi Bağın Bağbanısan Gülüsen, Fincanın Etrafı Yeşil, Bir Ay Doğdu Karşıdan (Dalal), Çay, Ağgül Seni Camekanda Görmüşler ve Halay Potpori’yi dinleyebilecek.

Türk Halk Müziği araştırmacısı olarak sektöre önemli katkılarda bulunan Subaşı, Anadolu’nun farklı yörelerinde derlediği anonim eserleri, Türk Halk müziğine kazandırmış olup bu eserlerin nesillere aktarımı için de halen çalışmalarını yürütmektedir.