Avrupa'dan Türkiye'ye büyük yatırım Avrupa'dan Türkiye'ye büyük yatırım

Elon Musk, Twitter'da değişikliklerini hız kesmeden sürdürüyor. Ünlü milyarder bu kez kullanıcıların da gelir sağlayacağı yeni bir gelişmeyi duyurdu.

Musk'ın açıklamasına göre Twitter kullanıcıları, reklamdan elde edilen gelirden pay alabilecek. Fakat bunun için bir şart var.

TWITTER BLUE ZORUNLULUĞU

Twitter hesabından paylaşım yapan Musk,   Blue üyeliğine sahip kullanıcıların şirketten gelir elde edeceğini açıkladı. Twitter, kullanıcılarının paylaşımlarında verilen cevaplarda görüntülenen reklamlardan sağladığı gelirlerini, Blue üyeliği satın alan hesap sahipleriyle bölüşecek.

Musk'a göre takipçi sayısı yüksek kişiler, platformdaki aktifliği de artıracak. İlham veren içerik üreticileri sayesinde genel Twitter kullanıcılarının  daha aktif olması sağlanacak.

TWITTER BLUE TÜRKİYE YOLUNDA

Yenilenen Twitter Blue birkaç ülkede kullanılabilirken, kısa süre önce Türkiye'deki kullanıcılar da Twitter uygulamasına 'Blue' bölümünün eklendiğini fark etti.Henüz fiyatına dair bir açıklama bulunmayan Twitter Blue için, kullanıcılara sunulacak ayrıcalıklı özellikler hakkında bir bölüm yer alıyor.