Müşterilerine 5 yıldızlı hizmet garantisi ve kesin kazanç olanağı sunduğunu ifade eden özel yatırım şirketi hakkındaki iddia şaşkına çevirdi. İddiaya göre Bursa’daki yatırım şirketi vermiş olduğu yüksek kar payı oranıyla müşterilerinden yatırım alıp finansal kriz nedeniyle ödeme yapamayacağını duyurdu. Mağdur olan yatırımcılar şirketin yasal adresine haklarını aramak için gittiklerinde ise muhatap olarak hiç kimseyi bulamamaları üzerine dolandırıldıkları iddiasını gündeme getirdi.

Önder Keskin: ''Partimin emrindeyim'' Önder Keskin: ''Partimin emrindeyim''

Söz konusu danışmanlık şirketinde isim ve adres değişikliğine gidildiğini iddia eden mağdurlar konuyu hukuka taşıdı. 20 milyon dolarlık dolandırıcılık iddiası üzerine mağdur yatırımcılar A.B. hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yapılan suç duyurusunun ardından şikayet edilen A.B’nin savcılıkta pek çok şikayet dosyası olduğunu öğrendi.

Şirketin, mağdurlara kullanması için tasarladığı mobil programda ‘Gelinen son aşamada, şüpheli A. B.’nin nerede olduğunu bilinmemekte ve şirket yetkilerinden hiç birine ulaşılamamaktadır. ‘’  yazısını gördüklerini iddia eden mağdurlar adaletin sağlanması için gereken her şeyin yapılmasını talep etti.