Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt'un "Kılıçdaroğlu'nun adını duyunca gülesim geliyor çünkü o bir komedyen" şeklindeki haddini aşan sözlerine tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Orhaneli İlçe Başkanı Yaşar Aslan, "Ali Aykurt önce kendi ilçesinin sokağına, caddesine asfaltına baksın, suyuna, temizliğine dikkat etsin. İlçeye hiçbir ekonomik hizmet veremezken, sanki ona fikrini soran varmış, sanki ülke politikasına ilişkin konuşmak kendisinin hadiymişş gibi, genel seçime dair ileri geri konuşuyor" dedi.

Hiç kimsenin kralın soytarısı gibi davranarak yükselemeyeceğini, Orhaneli halkının gönlünde yer edebilmenin yolunun hizmetten geçtiğini hatırlatan Aslan, "14 Mayıs'ta yapılacak seçimde ak kara ortaya çıkacak. Ali Aykurt'un güvendiği dağlara şimdiden kar yağmaya başladı. O hakaretini kendisine o zaman hatırlatacağız. Hadsizliğin gereği yok. AKP iktidarı döneminde yapılmayan hizmetleri saymaya kalksak, saatlerimizi alır. Hem hizmet vermiyorlar hem de hizmet için yola çıkanları aşağılamaya kalkışıyorlar" diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Orhaneli İlçe Başkanı Yaşar Aslan sözlerini şöyle tamamladı:

Sınırda 4'ü terörist 6 kişi yakalandı Sınırda 4'ü terörist 6 kişi yakalandı

"Dünya lideri dedikleri kişi Habur'daki çadır tiyatrosunu kuran kişi değil mi? Unuttuk mu çadır mahkemelerini? Dünya lideri dedikleri kişi askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde ABD'ye nota verilmesini isteyenlere 'Müzik notası mı vereceğiz?' cevabını veren kişi değil mi? Dünya lideri görmek isteyen varsa, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun icraatlarına bakınca, gerçek lider nasıl olur, göreceklerdir."