Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili A.Adayı Rıdvan Şenyurt, “Ana muhalefet ve yanındakiler bu ülkede yarın inanın onların iktidarında olduğu gibi elektrikler yine kesilir” diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi; karanlıkta günlerce kurtarılmayı bekleyen depremzedeleri anımsatan Şenyurt, şunları söyledi:

BİR KİŞİ BİLE SORUMLULUK ALIP İSTİFA ETMEDİ


“Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaklaşık 50 bin yurttaşımız yaşamını yitirdi. Yüz binlerce yurttaşımız de evsiz kaldı. Kurtarma çalışmasında geç kalındığı için yurttaşımız günlerce karanlıkta enkaz altında kurtarılmayı bekledi. Günlerce kışın en soğuk günlerinde barınacak yer bulamadı. Gıdaya, suya ulaşamadı. Bütün bunlara rağmen bir kişi bile sorumluluk alıp istifa etmedi. Vatandaşın yarasını sarması gereken Kızılay sadece skandallarla konuşuldu. Eleştirenlere hakaret edildi.

POLİTİKALARIMIZIN MERKEZİNDE İNSANIMIZ VAR


Türkiye’de binlerce yurttaşın elektrik faturasını ödeyemediği için karanlıkta kaldığını hatırlatan Şenyurt, “Ülkemizde bir kesim refah içinde yaşarken; vatandaş elektrik faturasını ödeyemiyor. Milyonlarca yurttaşımızın elektriği faturasını ödemediği için kesildi. Biz aydınlık Türkiye’yi inşa etme iddiasıyla iktidara adayız. Bizim politikalarımızın merkezinde insanımız var. Ülkemizin kaynakları rantçılara peşkeş çekilmeyecek. Yurttaşımızın refahı için kaynak yaratılacak” dedi.

TOBB Ata'nın huzuruna çıktı TOBB Ata'nın huzuruna çıktı