CHP'li Yalım dan emekli ikramiyesi hakkında konuştu CHP'li Yalım dan emekli ikramiyesi hakkında konuştu

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Niğde- Ankara otoyolu için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ve yolu işleten firmaya çağrıda bulundu.  
Otoyolda gişelerin önünde açıklamalarda bulunan Yalım, “Yeni yapılan Niğde-Ankara otobanı depremin etkilediği 10 ile giden ana bağlantı yollardan biridir. Depremden sonra iki hafta süreyle bu yol ücretsizdi. Ancak o süre bittiğinden dolayı şu anda ödemeler başladı. HGS ve buna benzer nakit ödemeler yapılıyor. Ben Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ve bu yolu işleten firmaya sesleniyorum. Yaklaşık 10 milyon insanı etkileyen Türkiye’deki 85 milyon insan bir olup, birlik olup bu yol üzerinden hala günde binlerce TIR’ı deprem bölgesine bu yol üzerinde göndermektedir. Onun için bu yol üç ay daha ücretsiz olmalıdır. “ dedi.
Milletvekili Yalım Niğde- Ankara otoyolunun ücretsiz kullanımı için sürenin üç ay süreye çıkartılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı ile  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na yazılı soru önergesi verdiğini de açıkladı.