Bakanlıklarda devir teslimler gerçekleşti Bakanlıklarda devir teslimler gerçekleşti

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda söz aldı. Yalım ilk olarak 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla tüm avukatların gününü kutladı.
Yıllardır kadro bekleyen karayolları işçilerinin kadro sorununa değinen Yalım, “Karayollarında kadro bekleyen arkadaşlarımız var. Defalarca kanun teklifi verdik. Önerge verdik. Konuşma yaptık. Ama mevcut AKP yönetimi duymazlıktan geliyorlar. Karayollarındaki çalışan arkadaşlarımız hak ettikleri halde hakları verilmiyor. Bende buradan sesleniyorum. Karayollarındaki çalışan kardeşlerimize sesleniyorum. Az kaldı şurada 14 Mayıs’a çok az kaldı. İktidar olacağız ve kadro sorunlarını Millet İttifakı olarak biz çözeceğiz. Hiç merak etmeyin.” dedi.
EMEKLİLERİ BİRBİRLERİNE DÜŞÜRECEKLER
10 bin 500 gün primle emekli olanın 8 bin lira, 5 bin 500 gün ile emekli olanın ise 7 bin 500 lira emekli maaşı aldığını söyleyen Yalım, “En sonunda emeklileri de birbirine düşürecekler. EYT nedeni ile fazla çalışmak zorunda kalan fazla çalıştığı için emekli maaşı her ay düşen SGK'lı vatandaşlarımız ne kadar fazla pirim ödedilerse o kadar fazla maaş alacaklar. Bu yanlış katsayı hesaplama sistemi değişecektir. Memurlar, emekliler milli gelirden haklarını alacaklardır.” diye konuştu.